Ara
Close this search box.

Kapsam

METYX Grup şirketleri aşağıda iletişim bilgileri tanımlanmış lokasyonlarda faaliyetlerini sürdürürler. Bu politika, METYX Grup iştiraklerinin ve üretim tesislerinin tüm çalışanlarına, yarı zamanlı çalışanlarına, stajyerlerine ve yüklenicilerine yöneliktir.

METYX Grup: Telateks Tekstil Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş, Metyx Hungary Kft., Metyx USA Inc., Telateks Dış Tic. Ve Kompozit San. A.Ş.

ÜnvanıTelateks Tekstil ÜrünleriSan. ve Tic. A.Ş.Metyx Hungary Kft.Metyx USA Inc
LokasyonTÜRKİYE MACARİSTANABD
İstanbulManisaKapoşvarGastonia
Adresi Merkez Ofis Şehit İlknur Keleş Sokak Hüseyin Bağdatlıoğlu İş Merkezi No: 7 34742 Kozyatağı Kadıköy / İstanbul / TÜRKİYE Fabrika Orhanlı Mah. Gülsüm Sok. No:14 34956 Tuzla İstanbul / TÜRKİYE Fabrika Manisa Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım Malazgirt Cad. No:2 45030 Manisa/ TÜRKİYE Fabrika Keçiliköyosb Mah. Cumhuriyet_1 Cad.,No:3/3Yunusemre Manisa/ TÜRKİYE Depo Manisa Organize Sanayi Bölgesi 3.Kısım Mustafa Capra Cad. No:15Yunusemre Manisa/ TÜRKİYE Fabrika 7400 Kaposvár, Dombóvári út 3657/135. hrsz. MACARİSTAN Fabrika 2504 Lowell Road Gastonia, NC 28054USA
Telefon+90 216 394 32 60+90 216 394 32 60+90 236 302 04 04+90 236 302 04 04+90 236 302 04 04+36 82 510 126+1 (704) 824-1030
Web Sitesiwww.metyx.com
www.telateks.com
Tablo 1: METYX Group

Giriş

METYX Grup olarak; gelecek nesillerimize daha güzel bir dünya bırakmak için sürdürülebilir büyüme stratejilerini benimseyerek hayata iz bırakıyoruz. Sosyal, çevresel ve ekonomik konuları iç içe ve bağlı görüyor, yaptığımız her işte düşünmeye sürdürülebilirlik ile başlıyoruz.

  1. Vizyon ve Misyon

Vizyon: Yenilikçilik ile beslenen bütünsel ürün ve hizmetlerle küresel kompozit endüstrisinde tercih edilen şirket olmak.

Misyon: Sürdürülebilir bir gelecek için küresel kompozit endüstrisine yenilikçi çözümler sunarak, sürdürülebilirlik ilkesini taşıyoruz.

  1. Değerler ve İlkeler

Değerler: Müşteri Odaklılık, Tutku, Yenilikçilik, Çeviklik, Takım Çalışması

  1. Amaçlar ve Hedefler

Çalışan ve Değer Zincirimizdeki Çalışan Sağlığı ve Güvenliği: Tüm çalışanlar ve alt yükleniciler için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamayı taahhüt ederiz. Bu doğrultuda düzenli sağlık ve güvenlik eğitimleri, yeterli güvenlik ekipmanı, iş yerindeki tehlikelerin önlenmesi ve açık iletişim kültürü oluşturmayı hedefliyoruz.

İş kazası ağırlık oranlarının kaza sayısında sıfıra doğru ilerleme hedefi ve planı ile yıldan yıla azaltılmasını hedefliyoruz.

İş Koşulları ve Çalışan Hakları: Çalışan haklarına saygı gösteriyor, adil ücret ve yararlar sağlıyor, ayrımcılığın, tacizin ve çocuk işçiliğinin yasaklandığı bir çalışma ortamı sunuyoruz. Sendika özgürlüğüne ve toplu iş görüşmeleri haklarına saygı gösteriyoruz.

Atık Yönetimi: Sorumlu atık yönetimini teşvik ediyoruz. Atık azaltma stratejileri uyguluyor, mümkün olduğunda malzemeleri geri dönüştürüyor ve tehlikeli maddeleri yönetmeliklere uygun şekilde imha ediyoruz.

2030 yılına kadar Türkiye lokasyonunda oluşan atıkların %60’ını azaltmayı ve küresel düzeyde atıklarımızı yıldan yıla azaltarak 2040 yılına kadar sıfır atığa ulaşmayı hedefliyoruz.

Sera Gazı Emisyonlarının Azaltılması: İklim değişikliğiyle mücadeleyi taahhüt ediyoruz. Emisyon azaltma hedefleri belirliyor, enerji verimli teknolojilere yatırım yapıyoruz.

Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyon oranlarını yıldan yıla azaltarak kurumsal karbon ayak izimizi minimuma indirmeyi hedefliyoruz.

Enerji Yönetimi ve Temiz Enerji: Enerji kullanımını optimize etmeyi ve temiz enerji kaynaklarına geçişi amaçlıyoruz. Verimlilik fırsatlarını belirliyor, yenilenebilir enerji kaynaklarını entegre ediyor ve enerji koruma uygulamalarını teşvik ediyoruz.

2025 yılına kadar 2023 referans noktamıza kıyasla kurumsal enerji tüketimimizin %15’ini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı hedefliyoruz.

Bu web sitesi Google Analytics zorunlu çerezleri kullanır. Zorunlu çerezler, web sitesinin temel işlevleri için gerekli olduklarından tarayıcınız tarafından saklanır. ‘Gizlilik Politikası‘ sayfamıza göz atınız.